Kalkyler
Etter å ha drevet egen business noen år og jobbet mangemange timer og fått veldiglitelønn satte jeg meg ned for å se hvordan det egentlig ligger an her. Hvordan er prisene i forhold til inntjening og lønn? Gir de fleste varene mine en profitt til firmaets videre vekst, eller er det noen som trekker meg ned i minus? Jeg lagde meg et regneark tenkte jeg jeg kunne dele det her i tilfelle flere trenger litt oversikt!
Jeg har lagt inn gebyrene til epla, paypal, arbeidsgiveravgift og moms. I tillegg en bolk for kommisjonssalg. Man kan fritt redigere for å tilpasse sine egne utgifter.
Noe jeg ble litt overrasket over var størrelsen på gebyrene. At det faktisk koster meg 85kr å selge en damekjole i nettbutikken. + 198 kr til staten i mva. Og alt dette før skatt og andre utgifter.
Etter å ha plottet inn endel varer ser det ut til at få av dem gir profitt. Og det er jo profitten som skal dekke utgiftene til lokaler, strøm, regnskap, nytt utstyr osv. Man kan legge inn litt av disse under utgiftene på hvert produkt og, men det er litt vanskelig å vite hvor mye man skal selge på en måned. I tillegg er det så mange timer som går med til alt mulig annet, som feks markedsføring, å lære seg nye teknikker, prøve og feile, lage nye mønster og komme opp med idéer og design. I starten på et firma er nok de fleste inneforstått med at det blir mye gratisjobbing. Men skal man på sikt se for seg å få ting til å gå rundt og være bærekraftig så er det mye å tenke på gitt!
I tillegg til profitt må man vurdere hvilke varer som trekker kunder til butikken. Kanskje noen gir lite/inget overskudd, men gjør at du får nye følgere og fans, et magasinoppslag og gratisreklame? Er det noen varer som gir god inntjening, men ikke selger godt? Kan noen varer lages billigere ved feks å kjøpe inn større kvanta med materialer? Lages fortere med mer effektiv samlebåndsproduksjon? Bør noen varer rett og slett prøves på en litt høyere pris?
Disse tallene gir en pekepinn, men altså ingen fasit på prissettingen. Men jeg syns det er et godt hjelpemiddel!
Last ned regnearket mitt gratis her:
- Kalkyle
- Kalkyle med MVA
- Kalkyle med MVA og Arbeidsgiveravgift (for firma med ansatte)
Under her ser dere hvordan jeg har satt det opp + litt forklaring.
Har brukt en damekjole til 990,- som eksempel.
Ikke glem tiden det tar å fotografere, redigere bildene og skrive annonsetekst. Jeg beregner et kvarter (0,25 timer) på annonsen.
Linjen med overskudd før lønn + timelønn er beregnet for de varene som går i minus på profitten. Da kan man se om man syns det er verdt tiden. Hvis du ender opp med en timelønn på skarve 40 kr vil det kanskje lønne seg å satse på noe mer innbringende 🙂
Håper noen finner denne nyttig?
Jeg tar gjerne imot tilbakemeldinger og spørsmål.
ingrid kristine
nov 04, 2012 @ 10:45:36
Supert oppsett du har der. Viktig å ta seg betalt for den jobben en gjør. Det finnes ikke noe vanskeligere enn å sette prisen på egne varer!!! ::p
nov 04, 2012 @ 11:20:08
Det er utfordrende ja! Å ta seg betalt for eget arbeid, kvalifikasjoner og verdi. Konkurrere med masseproduserte varer fra kina solgt i billige kjedebutikker. Det gjelder å finne de rette kundene :o)
Unni Strand
nov 04, 2012 @ 11:05:33
Kjempepraktisk regneark. Jeg lastet ned og prøvde det ut. Det fungerte veldig fint. Ok resultat på produktet jeg prøvde, men tror ikke det vil se like greit ut med alle tingene jeg lager…
Tusen takk!
& God søndag!
nov 04, 2012 @ 11:17:01
Så godt å høre!
Selv ser jeg minus på flere produkter, men at timelønnen er grei nok (hvis jeg kunne tatt ut alt til lønn that is ;-))
Håper du får bruk for det!
nov 04, 2012 @ 19:50:36
Interessant. Dessverre meget deprimerende regnestykke for meg. Ikke at jeg har trodd at håndbroderte ting er å bli rik på. Det skal godt gjøres! Men det er en vanskelig jobb å skulle sette pris på arbeidet sitt, for man vet liksom aldri helt hvor smertegrensen på et kjøp er, hos folk. Men det er viktig å ha et bevisst forhold til hvor mange timer man bruker på jobben og hva alt materialet faktisk koster. Men du gir ikke opp? 🙂 Er det mer økonomisk for deg om du har én dag til klipping og stoffsammensetting, to-tre dager til sying og én dag til lansering? At man får litt mer «kustus» på jobbingen, liksom? Faren med det er jo at det blir kjedelig også. Og dét vil vi jo ikke! Hmm… Lykke til i hvert fall!
nov 04, 2012 @ 20:15:29
Bedre med en litt deprimerende oppvåkning, bli klar over realitetene og innfinne seg med en evt kombinert hobby/jobb med dertil lav timelønn – enn å gå rundt og tro at man tjener noe ihvertfall :o)
Samlebåndsproduksjon er naturligvis mer effektivt. Jeg bruker å samle opp litt og ta fotografering av endel produkter, redigere, også legge ut for salg i puljer. Sying tar overraskende nok mindre tid enn vasking, klipping, stryking og leting etter stoffer. Sånt man fort glemmer i regnestykket. Struktur skulle jeg gjerne hatt mer av 🙂
Lykke til du og!
guro
nov 04, 2012 @ 19:57:07
veldig spennende og interessant!
Elisa
nov 04, 2012 @ 23:54:21
Interessant! Eg har eit adskillig enklare regneark som eg brukar til prising av tinga mine, men no skal eg jammen prøve dette. Takk for at du deler!
nov 05, 2012 @ 12:14:54
Bare hyggelig! Håper det kommer flere til nytte.
Marie
nov 05, 2012 @ 23:12:18
Så helt suverent ut det regnearket, har laget mitt eget til mitt eget bruk, men det er ikke alltid like lett å vurderer hvor mye en ting er verdt i penger har jeg funnet ut. På mitt produkt har jeg ikke tørret å øke prisen siden jeg startet for 3 år siden. Men går i større pluss nå enn da, pga mindre materialkostnader. Men synes at prissetting er det vanskeligste. For hvem vet hvor mange kroner over satte sum nå, folk mener er urimelig.
nov 06, 2012 @ 00:11:28
Kan være en idé å spørre mange forskjellige – både kjente og ukjente, om hva de syns dropsene er verdt :o)
Noen ganger selger man litt mindre med høyere pris, men til gjengjeld tjener man mer av omsetningen, bruker mindre tid i alle ledd og mindre utgifter. Man skal iallefall passe seg for å havne i «om-å-gjøre-å-ha-flest-salg-fella» 😉
Marie
nov 09, 2012 @ 00:35:40
Ja, det er farlig med det å prøve å få flest salg. Det går så utover kvaliteten på det du gjør, og man sitter igjen med så lite etterpå.
Det er nesten litt synd at mitt produkt er så avhengig av holdbarhet, gjør jo at produktet taper seg i verdi etter som tiden går, og ettersom dropsene smelter eller lignende 😛
Har vært ganske aktiv på fronten ang pris, og har flere ganger vurdert å sette opp prisen, men siden fortjenesten har økt betraktelig siden jeg startet så har jeg mye større fortjeneste per pose nå, enn jeg hadde da jeg var helt i oppstarten. Og ikke minst, henger i den fella som heter -50 kr er så rundt og greit tall å ha med å gjøre, og folk synes det er akkurat passe- . Men vet av erfaring av jeg kan selge de for mer, for folk er regelrett sjokkert over at jeg ikke tar mer for dropsene 😛